KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14021010
nr 1402 1010
Karl Feiertag
(1874-1944), Österrike
Akvareller, 2 st, Lekande barn. Signerad. Motivet: 17x27 cm, yttermått inklusive ram: 27x36, akvarell
Karl Feiertag, österrikisk målare född i Wien 1874, död 1944.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 7 juni 2021
kl 19:20:57
7/6 19:12:47
1.500 kr
7/6 19:15:56
Karl Feiertag
Läs mer om Karl Feiertag